Tadeusz Wysocki


Tadeusz Wysocki to postać, która na stałe wpisała się w historię polskiej nauki i polityki. Urodził się 30 lipca 1925 roku w Gnieźnie, a swoją karierę zawodową związał z chemią, gdzie osiągnął znaczące sukcesy.

W późniejszych latach, aż do roku 1982, pełnił także funkcję posła na Sejm PRL IV kadencji, co świadczy o jego aktywnym zaangażowaniu w sprawy publiczne.

Życiorys

Tadeusz Wysocki uzyskał wykształcenie wyższe, a jego zawód to chemik. Na początku swojej kariery zawodowej pracował jako kierownik wydziału w Zakładach Włókien Sztucznych „Stilon” w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie zyskał cenne doświadczenie w branży. W 1965 roku uzyskał mandat posła na Sejm PRL, reprezentując okręg Gorzów Wielkopolski z ramienia Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W parlamencie zaangażował się w pracę Komisji Handlu Zagranicznego, co podkreśla jego aktywność w życiu politycznym kraju.

Odznaczenia

Wśród licznych wyróżnień, które Tadeusz Wysocki otrzymał w czasie swojej kariery, można wymienić kilka istotnych odznak, które świadczą o jego wybitnych osiągnięciach i zasługach dla kraju.

  • srebrny Krzyż Zasługi,
  • odznaka 1000-lecia Państwa Polskiego (1966).

Przypisy

  1. Nadzwyczajna sesja Sejmu, „Trybuna Robotnicza”, nr 172, 22.07.1966 r., s. 1
  2. Kalendarium na portalu echogorzowa.pl

Oceń: Tadeusz Wysocki

Średnia ocena:4.76 Liczba ocen:18